Aspiratör

Aspiratör cihazı nedir?

 Medikal aspiratör cihazı, adından da anlaşılacağı üzere vakum yöntemiyle çalışan bir medikal ekipmandır. Hastanelerde genellikle yoğun bakım odalarında, acil servis ve ünitelerinde ya da ameliyathanelerde aspiratör cihazı yaygın bir şekilde kullanılır. Deneyimli tıbbi personel tarafından kullanılması gereken bu cihaz, vakum yöntemiyle hastadan çekilmesi gereken partikülleri çeker. Gerektiği durumlarda evlerde de tıbbi medikal müdahale durumunda kullanılabilir.

Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

 Aspirasyon / Aspiratör Cihazları, toplama şişesine bağlanan hortumlar aracılığıyla sıvıyı vücuttan çıkarmak için negatif basınç oluşturarak çalışır. Taşınabilir emiş tertibatı, hava yolundan sıvıyı uzaklaştıran ayarlanabilir bir akış düzenleyiciye sahiptir. Bir kaza bölgesinden uzaklaşarak enkaz veya enfeksiyonu temizlemek için de kullanılabilir.

 Aspirasyon sondaları herhangi bir sıvının hava yolunu temizlemek için solunum makineleri ile birlikte aspirasyon cihazları ile kullanılır. Aspirasyon cihazı, bir yankuer set veya bir aspirasyon hortumu ile aspirasyon sondalarından oluşur. Ağız ve boğaz dokusunun zarar görmesini önlemek için bir yankuer set ucu hafifçe bükülür. Bir aspirasyon sondası, maksimum hava akışını sağlamak için büyük yükseltilmiş bir hava basıncına sahiptir. Aspirasyon cihazında bulunan kavanoz ayrıca bir toplama(sıvı-mukus) kabı olup tüm sıvıyı toplama işini sağlar.

Sipariş ve Destek Hattı

 Tel: 0216 561 27 27

Whatsapp: 0553 869 71 27

E-Mail: sifamedikal@medikaloksijen.com