Oksijen Konsantratörü

Oksijen Konsantratörü Nedir?

Oksijen konsanratörleri odanın havasını alarak diğer gazlardan oksijeni ayırır ve hasta için gerekli olan yüksek konsantrasyonda oksijen sağlar. 

Oksijen Konsantratörü; sürekli olarak oksijen kullanımına ihtiyaç duyan hastalara oksijen üreterek oksijen kanülü veya oksijen maskesi aracılığıyla üretilen oksijeni ileten bir üründür. Oksijen konsantratörlerinde SGK destekli ödemeler mevcuttur. Oksijen konsantratörlerinin periyodik olarak bakımlara ihtiyacı vardır. Bakımları yapılmayan konsantratörlerde oksijen kalitesi düşer. Şifa Medikal olarak oksijen konsantratörlerinizin periyodik bakımlarını yapmakta ve aynı zamanda oksijen konsantratörü satış ve kiralama hizmeti sunmaktayız.

Plusmed

 20 bin saatlik çalışma ömrü mevcuttur.

 Oksijen yoğunluğu % 93 ± % 3 oranındadır.

 Oksijen akışı dakikada 0,5 litredir.

 Cihazın çıkış basıncı 0,04 – 0,07 Mpa dır.

 Cihazın ses seviyesi 0.50 desibeldir.

 Geniş LCD ekran aydınlatma ile donatılmıştır.

 Maske çıkması durumunda alarm özelliği bulunur.

 

 Cihazın 4 ayağı da tekerleklidir.

Endikasyonlar

Plusmed tarafından geliştirilen ve saf oksijen sayesinde hızlı bir rahatlama sağlayan oksijen konsantratörü sık tercih edilen ürün çeşitlerinden biridir.

Plusmed oksijen konsantratörü modeli emme basınç değişimi prensibi ile çalışmaktadır.

Cihaz açıldığında hemen tıbbi açıdan gereli standartları yakalamış olan oksijen havadan ayırt edilmeye başlanır.

Cihazın en önemli özelliklerinden biri de konsantratör çalışırken oda içerisindeki oksijen üzerinde hiçbir etkisinin olmamasıdır.

DeVilbiss

Oksijen Konsantrasyonu: 93% ± 3% (0.5 L – 5 L / dk)

OPI (oksijen saflık göstergesi) : Düşük Oksijen: 82% –  Çok Düşük Oksijen: 70%

Kompresör Giriş Filtre Değişim Süresi : 2 yılda bir

Ses Seviyesi : 40 db.

Ağırlık : 16,3 kg.

Endikasyonlar

DeVilbiss Healthcare tarafından Amerika’da üretilen DeVilbiss 525 KS oksijen konsantratörü, gerektiği zaman bir düğmeye dokunularak elektronik olarak çalışan, kesintisiz oksijen tedariği sunan bir cihazdır.

DeVilbiss 525 KS cihazı dakika başına 5 litreye kadar sabit oksijen akışı sağlar. DeVilbiss 525 KS oksijen konsantratörü,  hastanın ihtiyaçlarını karşılamak ve doğru miktarda oksijen düzeyini izlemek için entegre oksijen sensörüne sahiptir; bu sayede hastanın sürekli yüksek konsantrasyonda oksijen alması sağlanır.

DeVilbiss Healthcare hastaların ev ortamlarında oksijen almalarını sağlayan, evde Uzun Süreli Oksijen Tedavisi (USOT) için sabit ve taşınabilir oksijen terapi sistemleri üretmektedir.

DeVilbiss Healthcare tarafından sunulan Compact 525KS oksijen konsantratörü, ihtiyaç duyulduğu anda bir düğmeye dokunularak çalışan, kesintisiz oksijen tedariki sunan bir oksijen konsantratörüdür. Oksijen konsantratörleri odanın havasını alarak, diğer gazlardan oksijeni ayırır ve hasta için yüksek konsantrasyonda oksijen sağlar.

DeVilbiss 525KS cihazı dakika başına 5 litreye kadar sabit oksijen akışı sağlar. DeVilbiss 525KS oksijen konsantratörü hastanın oksijen ihtiyacını karşılamak ve doğru miktarda oksijen düzeyini izlemek için entegre oksijen sensörüne sahiptir. Bu sayede hastanın sürekli yüksek konsantrasyonda oksijen alımı garanti altına alınmaktadır.

Philips EverFlo

Oksijen Konsantrasyonu: 93% (+/- 3%)

 OPI (oksijen saflık göstergesi) : Düşük Oksijen: 82% –  Çok Düşük Oksijen: 70%

 Kompresör Giriş Filtre Değişim Süresi : 2 yılda bir

 Ses Seviyesi : 43 db.

 Ağırlık : 14 kg.

Endikasyonlar

 Philips EverFlo oksijen konsantratörü; daha hafif, daha sessiz ve daha az enerji tüketimi ile tam bir çevre dostudur.

 Gelişmiş oksijen saflık göstergesi ile EverFlo’yu her an yeterli oksijen seviyesinde çalışırken izlemek çok kolaydır. 

 14 kg. ağırlığı ile taşıması kolay, düşük ses seviyesi ile kullanıcı dostudur. Yeni ve şık tasarımı ile hastaları olumsuz etkilemez.

Philips EverFlo’da entegre tutma yeri sayesinde hem tek elle, hem de çift elle kolayca tutulabilir ve taşınabilir. Üst kısmında yer alan nemlendirici ünitesi bölümü ile oldukça ergonomiktir. Taşıma esnasında cihazın arka bölümünde yer alan saklama yeri sayesinde kanül, cihaz ile birlikte çok kolay taşınabilir. Metal uçlu oksijen çıkışı uzun dönem kullanımlarda sorunsuz hizmet için tasarlanmıştır. Gömülü akışmetre sayesinde de taşıma esnasında veya çarpma durumunda kırılma riski minimize edilmiştir.

Sipariş ve Destek Hattı

 Tel: 0216 561 27 27

Whatsapp: 0553 869 71 27

E-Mail: sifamedikal@medikaloksijen.com